Zakręcona, kolorowa grafika wybrana? Teraz czas ją odpowiednio zamocować na wózku. Z przyjemnością przybliżymy Ci jak powinien wyglądać właściwy montaż osłon zakupionych w naszym sklepie. Na początek zaznaczymy, umieszczenie obudowy jest proste i potrwa kilka - kilkanaście minut, niemniej jednak jest bardzo istotne, ponieważ poprawne założenie nie powoduje drgań oraz przesuwania się. 

Pierwszym etapem jest odpowiednie dopasowanie osłony do koła w wózku inwalidzkim. Musisz wybrać rozmiar, który odpowiada rozmiarowi kół. W naszym sklepie znajdziesz grafiki pasujące na koła o średnicy: od 17'' do 28''. 

Kiedy już wybierzesz odpowiednią średnicę osłony, dopasuj ją do obręczy koła. Pamiętaj, że szprycha powinna znajdować się między otworami. 

Do montażu wykorzystujemy paski typu ZIP. Które znajdziesz w wielu sklepach np. budowlanych, możesz je również kupić online. Zazwyczaj występują w kolorze białym/przezroczystym lub czarnym. 

Paski ZIP montujemy do zewnętrznej strony koła - przeciągamy je przez dziurki w osłonie i zaczepiamy tylko o jedną szprychę. 

Ostatnim krokiem jest odpowiednie zaciśnięcie paska oraz odcięcie jego nadmiaru. Pamiętaj, że właściwie zamontowana grafika nie jest pofalowana i “trzyma się na swoim miejscu”. 

montaż osłon na koła ze szprychami
dopasowanie osłony
koło
montaż na opaski
mocowanie
montaż osłony
poprawne zamocowanie zipa
paski typu zip
zaczepianie zipa
zaciskanie zipa
Montaż osłon - odcinanie nadmiaru zipa
Montaż osłon

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło