Zakręcona, kolorowa grafika wybrana? Teraz czas ją odpowiednio zamocować na wózku. Z przyjemnością przybliżymy Ci jak powinien wyglądać właściwy montaż osłon zakupionych w naszym sklepie. Na początek zaznaczymy, umieszczenie obudowy jest proste i potrwa kilka - kilkanaście minut, niemniej jednak jest bardzo istotne, ponieważ poprawne założenie nie powoduje drgań oraz przesuwania się. 

Pierwszym etapem jest odpowiednie dopasowanie osłony do koła w wózku inwalidzkim. Musisz wybrać rozmiar, który odpowiada rozmiarowi kół. W naszym sklepie znajdziesz grafiki pasujące na koła o średnicy: od 17'' do 28''. 

Kiedy już wybierzesz odpowiednią średnicę osłony, dopasuj ją do obręczy koła. Pamiętaj, że szprycha powinna znajdować się między otworami. 

Do montażu wykorzystujemy paski typu ZIP. Które znajdziesz w wielu sklepach np. budowlanych, możesz je również kupić online. Zazwyczaj występują w kolorze białym/przezroczystym lub czarnym. 

Paski ZIP montujemy do zewnętrznej strony koła - przeciągamy je przez dziurki w osłonie i zaczepiamy tylko o jedną szprychę. 

Ostatnim krokiem jest odpowiednie zaciśnięcie paska oraz odcięcie jego nadmiaru. Pamiętaj, że właściwie zamontowana grafika nie jest pofalowana i “trzyma się na swoim miejscu”. 

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło